Jakub Tomiš

Jakub Tomiš

asistent poslankyne NRSR

Pochádza z Dolného Lopašova pri Piešťanoch, vyštudoval informatiku na Masarykovej univerzite v Brne. Zakladal občianske združenie Lepší Dolný Lopašov, ktoré organizovalo aktivity pre obyvateľov dediny – kultúrne udalosti, obecné noviny, materské centrum. V rámci štúdia na Sokratovom inštitúte osadil v obci farebné lavičky a stal sa obecným poslancom s najvyšším počtom hlasov.


Spoluzakladal iniciatívu #somtu, ktorá prinášala ľudskosť a fakty do online diskusií a prezident Kiska ju ocenil ako najlepší projekt v rámci výzvy proti extrémizmu. Pomohol Denníku N stať sa najvplyvnejším mienkotvorným médiom na Instagrame, za čo získal Novinársku cenu za inovatívnu online žurnalistiku. Pracoval pre úspešný start up Exponea a IT spoločnosť Websupport a absolvoval vzdelávací program Nexteria Leadership Academy.


Pomáhal v kampaňovom tíme strany Za ľudí, za ktorú tiež kandidoval v parlamentných voľbách 2020. Poslancom sa síce nestal, ale v Národnej rade pomáha Vladimíre Marcinkovej ako jej poslanecký asistent.


Rád prepája svety „dedinskej krčmy a mestskej kaviarne“, pretože prežil roky v oboch z nich a rozumie im rozdielnym pohľadom na spoločnosť. Na svojom Instagrame @jakubtomis sa snaží neformálnym štýlom priblížiť politiku ľuďom, ktorí ju aktívne nesledujú.