Vydávame knihu Právne hrdinstvá

13. 04. 2021 Vydávame knihu Právne hrdinstvá

Vydávanie kníh sa stalo pevnou súčasťou našich aktivít. Tentoraz sme sa zamerali na oblasť spravodlivosti a pracujeme na preklade knihy Právne hrdinstvá. Zbierka dvanástich inšpiratívnych príbehov rozpráva o sudcoch a sudkyniach, ktoré odvážne chránili hodnoty práva vo svojej krajine.

Autorom knihy je významný nórsky profesor práva Hans Petter Graver. Svoju knihu nenapísal akademickým jazykom pre úzky kruh odborne podkutých ľudí. Naopak, ľudskou rečou sa snažil inšpirovať širokú verejnosť.

Súdnej moci na Slovensku v súčasnosti dôveruje rekordne nízky počet ľudí. Viacerí sudcovia u nás čelia vážnym obvineniam, ale rovnako dôležité je hovoriť aj o pozitívnych príkladoch, ktorých na Slovensku takisto nemáme málo. A kniha Právne hrdinstvá prináša inšpiráciu zo zahraničia.

Knižkou chceme osloviť čo najviac ľudí z rôznych oblastí, ale špecificky sa zameriavame aj na študentov Právnickej fakulty Trnavskej univerzity. Vďaka úspešnej kampani na Startlabe venujeme časť nákladu knihy práve im. Veríme, že ich v budúcej práci ešte viac povzbudí poctivo chrániť spravodlivosť aj v prípade tlaku okolia.

Vydanie knihy aj s krstom plánujeme v septembri.