Prinášame knižnú novinku Právne hrdinstvá

02. 11. 2021 Prinášame knižnú novinku Právne hrdinstvá

Skutočná odvaha človeka sa ukazuje v kritických chvíľach. Vtedy spoznávame hrdinov. Nórsky profesor práva Hans Petter Graver minulý rok napísal knihu o hrdinoch a hrdinkách súdnictva, ktorí sa v mene ochrany spravodlivosti vzopreli tlaku spoločnosti či autoritárskej moci. 11 príbehov z rôznych krajín a historických období (a jeden fiktívny z literárneho sveta) čitateľa inšpirujú a dokazujú, že brániť spravodlivosť má zmysel aj v náročných časoch.

Sokratov inštitút teraz Graverovu knihu prináša aj tunajšiemu publiku v preklade s názvom Právne hrdinstvá - 12 príbehov odvážnych ľudí v talároch. Sám autor docestoval z Nórska na slávnostný krst slovenského vydania do bratislavského Klubu pod lampou. V diskusii s predsedníčkou Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti Zuzanou Dlugošovou a krajskou sudkyňou Dašou Kontríkovou sa spoločne rozprávali o tom, ako z pozície sudcu čeliť tlaku. Po diskusii nasledoval krst knihy soľou v podaní krstnej mamy prekladu, advokátky Evy Kováčechovej, s ktorou Sokratov inštitút dlhodobo spolupracuje a považuje ju za jednu z hrdiniek slovenského práva.

Kniha je dostupná na predaj cez e-shop zalezi.sk, ktorý patrí pod Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica. Budeme radi, ak jej nákupom podporíte činnosť Sokratovho inštitútu a šírenie kvalitnej literatúry.

https://www.zalezi.sk/produkt/pravnehrdinstva/


Za spoluprácu na vydaní knihy ďakujeme nášmu partnerovi Active Citizens Fund, členovi Súdnej rady Pavlovi Žilinčíkovi, prekladateľom Miroslavovi Zumríkovi a Eve Lavríkovej, editorke Nataši Holinovej a veľký kus práce odviedla aj riaditeľka Sokratovho inštitútu, Janka Ďaďová.