Miesto konania

Workshopy sa spravidla konajú vo Vzdelávacom centre Zaježová, ktoré sídli v zrekonštruovanej gazdovskej usadlosti. Celý komplex bol rekonštruovaný s využitím environmentálnych technológií a prírodných materiálov.  Súčasťou centra je príjemné ubytovanie, chutná vegetariánska kuchyňa, štýlová čajovňa a atmosféru dotvárajú krásy okolitých kopcov. Workshop „Európska divočina" s Erikom Balážom prebieha vo voľnej prírode v Tatranskom národnom parku v Tichej a Kôprovej doline. Ubytovanie je zabezpečené na horskej chate.


previous next
  • Workshop v seminárke

  • Večerná diskusia v študovni

  • Prednáška v seminárke

  • Budova kuchyne

  • Seminárka vo Vzdelávacom centre Zaježová

Ako sa dostaneš na workshop?

GPS súradnice centra
N 48° 27´ 6´´
E 19° 13´ 23´´

Adresa
Vzdelávacie centrum Zaježová
Polomy 20, 962 63
Pliešovce

Informácie k Vzdelávaciemu centru Zaježová
Katarína Miesler
E-mail: zajezova@zivica.sk
Mobil: 0917 517 267

Cesta autobusom

Cesta autobusom zo Zvolena do Zaježovej trvá asi hodinu. Zvolenská autobusová stanica je hneď oproti vlakovej. Priame spoje idú z nástupišťa č.15 a prechádzajú cez Pliešovce. Pri ostatných spojoch medzi Zvolenom a Zaježovou vždy budete musieť prestúpiť v Pliešovciach. Pre vyhľadanie konkrétneho spoja na Zaježovú odporúčame použiť stránku cp.atlas.sk. 

Vzdelávacie centrum je v časti zaježovských lazoch s názvom Polomy. V autobuse do Zaježovej, si treba pýtať lístok na zástavku Bosákovci a povedzte šoférovi, aby vám tam zastavil aj bez zvonenia, lebo neviete, kde to je. Zo zastávky pokračujte po odbočke doprava od hlavnej cesty. Asi po 15 - 20 minútach chôdze uvidíte prvý dom na pravej strane, asi 100 m od cesty po ktorej ste išli. To je váš cieľ. Po ceste nájdete aj značky, ktoré vás budú viesť.

Cesta autom

Do Zaježovej sa môžete dostať zo západu cez Pliešovce, alebo od východu cez Vígľaš. Cesta cez Pliešovce je približne rovnako dlhá ako cez Vígľaš, avšak oveľa náročnejšia na orientáciu, preto vám odporúčame druhú možnosť. Zo Zvolena choďte smerom na Košice a za dedinkou Vígľaš odbočte vpravo smer Slatinské Lazy. Po vojdení do Slatinských Lazov odbočte po 500 m, pri autobusových zastávkach vpravo z hlavnej cesty. Po prejdení Slatinskými Lazmi a Vígľašskou Hutou/Kalinkou pokračujte ďalej cca 7-8 km kým sa dostanete za sedlo. Je tam tabuľa "Víta vás Zaježová", vďaka ktorej spoznáte, že ste v Zaježovej. Ak máte namierené na Polomy, prejdite asi 5 km pomedzi roztrúsené domy a po tom ako miniete družstvo na pravej strane odbočte z hlavnej cesty vľavo. Prvý dom napravo asi 100 m od cesty je vašim cieľom.  

Pokiaľ sa predsa rozhodnete ísť cez Pliešovce, dajte si pozor na rázcestiach za touto dedinou. Tabule sú zmätočné, riaďte sa podľa toho, že vždy treba ísť vľavo (smer Slatinské Lazy, Zaježová). Na začiatku Zaježovej je uvítacia tabuľa. Ak idete na Polomy, na prvej odbočke choďte vpravo a potom až kým neuvidíte prvý dom 100 m napravo od cesty.