Chceš sa prihlásiť

Prihlasovanie na ročník 2017/2018 bolo ukončené 30.apríla 2017. Prihlasovanie na ďalší ročník spustíme 1. marca 2018. Ďakujeme všetkým záujemcom o štúdium.

Budeme radi, ak k nám prídu študovať vedci, právnici, ekonómovia, lekári, žurnalisti i umelci. Práve takáto rôznorodá skupina ľudí umožňuje prepájanie a vzájomné obohacovanie sa. Ak patríš medzi ľudí, ktorým nerobí problém zorganizovať akciu na škole, festival vo svojom meste, napísať e-mail starostovi či prečítať stránku z učebnice filozofie, hľadáme práve Teba.

Si občan alebo občianka Slovenskej Republiky?

Si študen/ka alebo absolvent/ka vysokej školy?

Máš k 1. septembru viac ako 18 a menej ako 32 rokov vrátane?

Máš motiváciu zmeniť svoje okolie?

Môžeš sa každý mesiac zúčastniť 4-dňového víkendového workshopu?

Vieš sa dohovoriť v anglickom jazyku?

Ak si na všetky otázky odpovedal/a áno, vyplň prihláškový formulár. Čas na to máš od 1. marca do 30. apríla.

Ak nás zaujmeš, pozveme ťa na osobný pohovor do Bratislavy 11. a 12. mája 2017 alebo do Zvolena 22. a 23. mája 2017. Tam si vyberieme dvadsiatku nových študentov. Budú nás zaujímať tvoje aktivity v práci, na škole, či dobrovoľnícka činnosť, tvoja znalosť angličtiny, schopnosť improvizovať a zvládať stres a takisto tvoje znalosti nášho e-learningu.

“Už samotný rozhovor bol obrovskou skúsenosťou. Svojou formou skôr odkrýval zvedavosť a odvahu, než aby preveroval vedomosti."

 

Marcela Ráczová, ročník 2015/2016

 

Pochybuješ o tom, či sa k nám hodíš? Váhaš, či Sokratov inštitút nie je nejaký neprístupný elitný klub pre pár najlepších? My síce hľadáme výnimočných študentov, ale nemusíš mať IQ 180, aby sme ťa prijali. Ak dokážeš na sebe pracovať a prijať na plecia zodpovednosť, si u nás správne. Výnimoční sú pre nás tí ľudia, ktorí radšej ťahajú, než aby sa pohodlne viezli. Ak s nami v tomto súhlasíš, určite sa prihlás!