Chceš sa prihlásiť

Budeme radi, ak k nám prídu študovať vedci, právnici, ekonómovia, lekári, žurnalisti i umelci. Práve takáto rôznorodá skupina ľudí umožňuje prepájanie a vzájomné obohacovanie sa. Ak patríš medzi ľudí, ktorým nerobí problém zorganizovať akciu na škole, festival vo svojom meste, napísať e-mail starostovi či prečítať stránku z učebnice filozofie, hľadáme práve Teba.

Si občan alebo občianka Slovenskej Republiky?

Si študen/ka alebo absolvent/ka vysokej školy?

Máš k 30. aprílu viac ako 18 a menej ako 32 rokov vrátane?

Máš motiváciu zmeniť svoje okolie?

Môžeš sa každý mesiac zúčastniť 4-dňového víkendového workshopu?

Vieš sa dohovoriť v anglickom jazyku?

Ak si na všetky otázky odpovedal/a áno, vyplň prihláškový formulár. Čas na to máš od 1. marca do 30. apríla. 

Povinnými prílohami k prihláške je tvoj životopis a max. 60 sekundové video s odpoveďami na 2 otázky:

- Prečo chceš študovať na Sokratovom inštitúte?

- Prečo by sme ťa mali prijať.

Ak nás zaujmeš, pozveme ťa na osobný pohovor do Zvolena 9. a 10. mája 2018 alebo do Bratislavy 16. a 17. mája 2018. Tam si vyberieme dvadsiatku nových študentov. Budú nás zaujímať tvoje aktivity v práci, na škole, či dobrovoľnícka činnosť, tvoja znalosť angličtiny, schopnosť improvizovať a zvládať stres a takisto tvoje znalosti nášho e-learningu.

“Už samotný rozhovor bol obrovskou skúsenosťou. Svojou formou skôr odkrýval zvedavosť a odvahu, než aby preveroval vedomosti."

 

Marcela Ráczová, ročník 2015/2016

 

Pochybuješ o tom, či sa k nám hodíš? Váhaš, či Sokratov inštitút nie je nejaký neprístupný elitný klub pre pár najlepších? My síce hľadáme výnimočných študentov, ale nemusíš mať IQ 180, aby sme ťa prijali. Ak dokážeš na sebe pracovať a prijať na plecia zodpovednosť, si u nás správne. Výnimoční sú pre nás tí ľudia, ktorí radšej ťahajú, než aby sa pohodlne viezli. Ak s nami v tomto súhlasíš, určite sa prihlás!